Діяльність Катеринопільського районного будинку дитячої та юнацької творчості спрямована на створення виховного простору для дітей та молоді району, стимулювання розвитку природних нахилів та творчих здібностей вихованців. Головна мета роботи БДЮТ – розвиток життєво компетентної, творчої особистості, створення умов для самореалізації вихованців. Зусилля педагогів спрямовані на те, щоб вихованці засвоїли знання, набули вміння та навички відповідно до власних інтересів і здібностей і потім уміли їх застосовувати в подальшому житті.
В Катеринопільському районному будинку дитячої та юнацької творчості працює 50 гуртків,4 клуби, 17 секцій МАН (1252 вихованців), що становить 60%.
Заклад відвідує 15 дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування , 9 дітей – інвалідів, 152 - з малозабезпечених та багатодітних сімей.
Діюча мережа гуртків забезпечує вихованцям можливість проявити себе в різних напрямках творчості: художньо-естетичний; декоративно –прикладний; науково – технічний; художньо- технічний; інформаційно – технічний; спортивний; туристсько – краєзнавчий; гуманітарний; науково – дослідницький, соціально-реабілітаційний.
Гуртки БДЮТ працюють на базі 14 загальноосвітніх навчальних закладів , з них на базі 11 сільських шкіл
( Катеринопільська ЗОШ І –ІІІ ст.№1, Катеринопільський ліцей, Вікнинський НВК., Єрківська ЗОШ І-ІІІ ст., Мокрокалигірська ЗОШ І-ІІІ ст., Ступичнянська ЗОШ, Кайтанівська ЗОШ, Петраківський НВК, Пальчиківський НВК, Гончариська ЗОШ, Новоселицький НВК, Ярошівська ЗОШ, Лисичобалківський НВК, Катеринопільська ЗОШ І-ІІІ ст. №2).
На базі Катеринопільського районного будинку дитячої та юнацької творчості працює 4 клуби: клуб учнівського самоврядування "Лідер", клуб туристсько-краєзнавчої роботи "Козацькі мандри", клуб веселих та кмітливих "Знавці", клуб "Школа сприянню здоров'я ".
В закладі працює 12 –основних педагогічних працівників та 43 керівників гуртків -сумісників.
На базі БДЮТ працює районна філія МАН (40 дітей), де юні обдарування району мають можливість проявити свої знання, таланти та здібності до науково- дослідної та пошукової роботи. Секції МАН працюють на базі Катеринопільської ЗОШ №2, Катеринопільського ліцею, Катеринопільської ЗОШ №1, Єрківської ЗОШ.
При БДЮТ працює Рада Ліги старшокласників. Члени учнівського самоврядування є активними учасниками Інтернет - проекту «Ми – патріоти Черкащини».
У банку обдарованих дітей Будинку дитячої та юнацької творчості – 182 вихованців , переможців районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів , виставок та змагань. Такі діти мали змогу відпочивати в Літній школі для творчо обдарованих дітей, що діяла при БДЮТ цього літа.
Основне завдання педагогічного колективу закладу - пошук, розвиток та підтримка обдарованих дітей. Методична робота в нашому закладі забезпечується завдяки чітко спланованій, послідовній системі методичних заходів з удосконалення професійної майстерності педагогів. Запроваджені методичні об’єднання керівників гуртків, відкриті заняття, круглі столи, методичні тижні, майстер – класи, на яких педагоги ознайомлюються з різними методами навчання, специфікою роботи з обдарованими дітьми, інноваційними технологіями. Відповідно до структури методичної служби робота здійснюється за такими напрямами : програмне забезпечення та методичний супровід навчально-виховного процесу; робота з удосконаленням професійної майстерності педагогів БДЮТ; методична допомога з питань використання в навчально-виховному процесі технічних засобів навчання та сучасних інформаційних технологій; надання методичної допомоги педагогічним працівникам навчальних закладів з питань керівництва діяльністю органів учнівського самоврядування.
Особливе місце в діяльності БДЮТ займає підтримка дітей з особливими потребами. Вихованці закладу неодноразово відвідували реабілітаційне відділення з розважальними масовими заходами.
Позашкільний заклад підключений до мережі Інтернету, має свій сайт , на якому висвітлюється життя БДЮТу.
Перспективи розвитку позашкільної освіти :
- збільшення охоплення дітей позашкільною освітою;
- створення філій на базі загальноосвітніх навчальних закладів;
- залучення до гуртків позашкільного закладу дітей з сільської місцевості ;
- розширення мережі гуртків , творчих об’єднань, клубів ;
- поліпшення навчально - матеріальної бази;
- підвищення взаємодії і співпраці з навчальними закладами і громадськими організаціями ;
- створення координаційного центру виховної та організаційно – масової роботи в районі ;
- залучення вихованців до участі у всеукраїнських, міжнародних конкурсах;
- обмін досвідом з іншими позашкільними закладами області.