Стратегічні напрями діяльності районної філії МАН :
спрямування на результат
Таку назву мав спільний семінар – нарада керівників ЗНЗ та наукових керівників МАН. У цьому заході, спрямованому на підвищення результативності участі у конкурсі – захисті МАН , взяли участь 10 освітян з різних навчальних закладів. З підсумками роботи районної філії МАН за 2012 – 2013 та завданнями на 2013 – 2014 н.р. виступила директор Катеринопільського районного будинку дитячої та юнацької творчості О.П.Піщана, яка зазначила , що діяльність районної філії Малої академії наук сьогодні охоплює 44 талановитих учні і є одним із суттєвих компонентів загальнодержавної системи роботи з обдарованою молоддю. Але, тим не менше, ми охоплюємо далеко не всіх тих дітей, які мають інтелектуальний потенціал і могли б принести значно більшу користь у майбутньому, якби мали сьогодні, в період свого розвитку, доступ до більш якісних ресурсів, до широкої їх кількості,і, безумовно, якби вони мали можливість отримати відповідний науковий і педагогічний супровід своєї діяльності. Тому одне із завдань – збільшувати кількість секцій районної філії МАН, тим самим розширити горизонт спілкування з талановитими дітьми, ознайомлювати вчителів та керівників гуртків району з роботою МАНу та залучати їхніх вихованців до написання науково – дослідницьких робіт .
Методист районного методичного кабінету І.Ю.Коровченко підготувала інформацію про підсумки участі школярів у І та ІІ етапах конкурсу – захисту МАН у 2012 – 2013 н.р. На І етап було подано 10 робіт , 6 з яких зайняли І місце та взяли участь у ІІ етапі конкурсу. За результатами ІІ етапу переможцями стали Шкуренко Анжеліка - ІІІ місце та Грамота ДОН, Калниболотчук Ірина – ІІІ місце , Курінна Аліна нагороджена Грамотою ДОН.
Г.В.Сторожук, учитель Єрківської ЗОШ І-ІІІ ст..,науковий керівник МАН, розповіла про педагогічний супровід підготовки учнів до конкурсу – захисту МАН. Поділилася враженнями та труднощами, що виникли під час підготовки до ІІ етапу конкурсу- захисту науково – дослідницьких робіт.
В.Т. Онатій, директор Єрківської ЗОШ І-ІІІ ст.., розкрила питання про адміністративну підтримку науково – дослідницької діяльності учнів та педагогів, яка запроваджена в навчальному закладі. Підтримка спрямована на розвиток і навчання як учнівської молоді, так і вчителів ЗНЗ. Ми знаємо усі вимоги до теперішнього учня, напрями реалізації його здібностей. Тому наше завдання організувати , розкрити творчий потенціал та підтримати в перспективі учнівську молодь.
В І Д Д І Л О С В І Т И
Н А К А З
смт Катеринопіль
12.09.2012 №243
Про створення районної філії
Малої академії наук
На виконання районної Програми роботи з обдарованою молоддю на 2012-2015 р.р., затвердженої рішенням районної ради від 12.04.2012 № 10-4/VІ, відповідно до Положення про Малу академію наук учнівської молоді, затвердженого наказом МОНУ 09.02.2006 № 90, Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 11.08.2004 №651, Типових навчальних планів для організації навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах, затверджених наказом МОНУ від 22.07.2008 № 676, з метою підтримки талановитої учнівської молоді, підготовки майбутньої наукової зміни, якісної підготовки учнів до участі в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук
НАКАЗУЮ:
1.Створити районну філію Черкаського обласного територіального відділення Малої академії наук (далі - МАН) у Катеринопільському районі на базі районного будинку дитячої та юнацької творчості (БДЮТ)
2.Затвердити Положення про районну філію Малої академію наук (Додаток 1)
2.Діяльність секцій філії МАН організувати на засадах індивідуального та групового навчання у загальноосвітніх навчальних закладах: БДЮТ, Катеринопільська ЗОШ №1, Катеринопільська ЗОШ №2, Єрківська ЗОШ, Катеринопільський ліцей, Вікнинська ЗОШ,
3.Роботу філії МАН розпочати з 1 жовтня 2012 року у таких відділеннях:
Відділення історії (секція історичного краєзнавства, секція етнології, секція історії України)
Відділення філософії та суспільствознавства (секція релігієзнавства та історії релігії)
Відділення математики (секція прикладної математики)
Відділення економіки (секція мікроекономіки та макроекономіки)
Філології та мистецтвознавства (секція української літератури, секція мистецтвознавства)
Відділення наук про Землю (секція географії та ландшафтознавства)
Хімії та біології (секція зоології, ботаніки)
Відділення екології та аграрних наук (секція екології)
4. Керівнику БДЮТ Піщаній О.П.:
3.1.Внести відповідні зміни до Статуту позашкільного навчального закладу
3.2.Призначити відповідальну особу для координації організаційно-педагогічного керівництва діяльністю філії МАН із числа методичних працівників закладу.
3.3 Здійснити тарифікацію працівників МАН подати до централізованої бухгалтерії відділу освіти (Додаток 2).
3.4.Скласти план роботи на рік та робочий навчальний план філії МАН на 2012-2013 навчальний рік та подати на затвердження до відділу освіти до 30.09.2012 року.
3.5 Затвердити розклад роботи секцій та довести до відома працівників філії.
3.6.Забезпечити секції МАН журналами для облікування змісту роботи та вести постійний контроль за веденням документації
5. Районному методичному кабінету (Череватюк В.М.):
5.1.Забезпечити дієвий методичний супровід діяльності філії МАН.
5.2.Провести навчання та забезпечити постійне консультування особи, відповідальної за здійснення організаційно-педагогічного керівництва діяльністю філії МАН
5.3.Провести установчу нараду з організаторами та учасниками навчально-виховного процесу філії МАН до 01.10.2012 року.
6. Головному бухгалтеру відділу освіти Коноплянко О.Г.:
6.1.Провести відповідні розрахунки та здійснити оплату праці педагогічних працівників філії МАН згідно тарифних ставок.
6.2.При формуванні бюджету щорічно передбачати кошти для фінансування районної філії МАН.
7.Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Начальник відділу освіти Т.Ю.Мовчан
Додаток 1
до наказу відділу освіти
від 12.09.2012 №243
Положення
про районну філію територіального відділення Малої академії наук
І. Загальні положення
1.1.Районна філія малої академії наук є структурно відокремленим підрозділом Черкаського обласного територіального відділення малої академії наук України (далі – філія МАН), що виконує таку саму освітню діяльність, як і основний позашкільний навчальний заклад за окремими його напрямами; філія є творчим об'єднанням учнівської молоді, яка забезпечує вдосконалення її інтелектуального і духовного розвитку, підготовку до активної діяльності у сфері науки та сприяє самовизначенню щодо майбутньої професії.
Філія МАН працює на базі БДЮТ як структурна одиниця позашкільного закладу, керується його Статутом і не є юридичною особою.
1.2.Головним завданням філії МАН є:
створення умов для творчого самовдосконалення учнівської молоді;
виявлення, розвиток та підтримка юних талантів і обдаровань;
сприяння додатковій освіті учнів шляхом залучення до творчої діяльності;
пропаганда наукових досліджень учнівської молоді;
розвиток в учнів умінь та навичок роботи з науковою літературою, методами науково-дослідницької діяльності;
• підтримка юних науковців.
1.3.Філія МАН керується в своїй діяльності законом України «Про освіту», Положенням про позашкільний навчальний заклад, Положенням про Малу академію наук і наукові товариства учнів України, Положенням про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності; Положенням про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах, цим Положенням, внутрішніми документами БДЮТ і працює за сприяння відділу освіти Катеринопільської районної державної адміністрації (далі – РДА).
II. Структура та організаційні принципи діяльності філії МАН
2.1.Структура та штати малої академії наук учнівської молоді розробляються її керівником у межах затверджених видатків на оплату праці відповідно до встановлених нормативів і
затверджуються органом управління освітою, у сфері управління якого перебуває заклад.
2.2.Філія МАН складається з окремих секцій, які працюють на базі позашкільного навчального закладу за належних умов, наявності необхідної матеріально-технічної бази, педагогічних та наукових кадрів. Можлива організація роботи секцій МАН у загальноосвітніх навчальних закладах району.
2.3.Філія МАН має статус відкритого закладу. Структурні підрозділи філії можна закривати в разі відсутності слухачів, педагогічних кадрів і належних умов та відкривати нові у разі потреби. Відповідне рішення ухвалює відділ освіти РДА за поданням директора позашкільного закладу.
2.4.Науково-методичне керівництво секціями здійснюють працівники районного методичного кабінету відділу освіти.
Організаційно-педагогічне керівництво діяльністю філії МАН здійснює адміністрація БДЮТ.
Організація навчально-виховного процесу філії МАН
3.1.Мова навчання і виховання у малій академії наук українська.
3.2.Навчально-виховний процес у філії МАН здійснюється за річним планом роботи, який затверджує відділ освіти РДА, робочим навчальним планом і програмами, які розробляють педагогічні працівники, та затверджуються відділом освіти РДА.
3.3.Програмами і планами передбачається:
організація занять загально-розвивального та науково-дослідницького напряму;
надання додаткової освіти в різних галузях науки;
групова та індивідуальна робота з обдарованою молоддю.
3.4.Керівники гуртків, груп та інших творчих об'єднань малої
академії наук учнівської молоді працюють відповідно до режиму
роботи позашкільного навчального закладу та розкладу занять, затвердженого директором БДЮТ.
3.5.Науковий рівень навчально-виховного процесу у філії забезпечує районний методичний кабінет відділу освіти РДА. Адміністрація, педагогічний колектив БДЮТ забезпечують якісні умови для розвитку мережі секцій і гуртків, відповідають за ефективний стан навчально-виховної роботи з учнівською молоддю.
3.6.Філія МАН може організовувати свою діяльність у вигляді:
регулярної роботи наукових гуртків, секцій, клубів, які працюють протягом навчального року в закладах освіти району;
індивідуальної роботи учнів під керівництвом учителів;
• колективної роботи творчих груп учнів, конференцій, конкурсів-виставок тощо;
• олімпіад з базових дисциплін, інтелектуальних турнірів.
3.7.Під час канікул філія МАН разом з базовим навчальним закладом та іншими зацікавленими організаціями може організовувати навчальні збори членів філії, сесії, літні (зимові) школи та залучати до їх роботи вчених, науковців, досвідчених педагогів, творчих працівників.
IV. Права і обов'язки членів МАН
4.1.Вихованці малої академії наук учнівської молоді можуть бути: слухачами, кандидатами в члени або дійсними членами малої академії наук учнівської молоді.
Слухачами малої академії наук учнівської молоді можуть бути учні загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів різних типів, які проводять дослідницьку, пошукову та експериментальну роботу з різних проблем науки, техніки, мистецтва.
Кандидатами в члени малої академії наук учнівської молоді можуть стати учні, які навчаються в гуртках, групах та інших творчих об'єднаннях основного рівня.
Дійсними членами малої академії наук учнівської молоді можуть стати кандидати у члени малої академії наук учнівської молоді, які навчаються в гуртках, секціях, групах або інших творчих об'єднаннях вищого рівня.
4.2.Зарахування учнів до філії МАН здійснюється на основі їхніх письмових заяв за згоди батьків чи осіб, які їх замінюють. Зазвичай до МАН зараховується шкільна молодь від 14 років, проте адміністрацією закладу може бути прийняте рішення про зарахування учнів більш раннього віку.
4.3.Члени філії МАН зобов’язані:
• постійно вдосконалювати свої знання;
• брати активну участь у роботі секцій та гуртків;
• оволодівати навичками науково-дослідницької роботи;
пропагувати серед школярів наукові та технічні знання, досягнення сучасної науки і техніки;
допомагати учнівському та педагогічному колективам в організації конкурсів, олімпіад, виставок, наукових конференцій тощо;
дотримуватися вимог цього Положення, виконувати рішення керівних органів МАН.
4.4.Слухачі, кандидати, дійсні члени філії МАН мають право брати участь в районних, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт учнів, інших інтелектуальних турнірах учнівської молоді.
4.5.За досягнуті успіхи та результативність у роботі членів філії МАН нагороджуються дипломами відповідного ступеня, грамотами, цінними подарунками, преміями, путівками, отримують стипендію тощо.
V. Фінансово-господарська діяльність філії МАН
5.1.Головним джерелом фінансування діяльності філії МАН, оплати праці її працівників є кошти державного та місцевого бюджетів, виділених на утримання закладів та установ-засновників.
Додатковим джерелом фінансування у межах чинного законодавства можуть бути фонди відомств, організацій, добровільні внески підприємств, установ, окремих осіб.
5.2.Філія МАН згідно з чинним законодавством може реалізовувати підприємствам та організаціям виготовлені учнями вироби, прилади, устаткування, винаходи, креслення тощо.
5.3.Порядок ведення документації, обліку, звітності філії МАН визначає адміністрація навчального закладу за погодженням з місцевим органом управління освітою.
Додаток 2
до наказу відділу освіти
від 12.09.2012 №243
Затверджено
Директор БДЮТ
Піщана О.П.
_________________
Розклад занять
№ з/п |
П. І. Б. |
Секція МАН |
Місце проведення |
День і час навчального заняття |
||||||||||||||
Поне-ділок |
Вівто-рок |
Середа |
Чет-вер |
П’ят-ниця |
Субо- та |
|||||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|||||||||
Відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства
|
||||||||||||||||||
1. |
Олешко Інна Володимирівна |
Українська література. |
Катеринопі-льська ЗОШ №1 |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
2. |
Бондаренко Діна Василівна |
Українська література. |
Єрківська ЗОШ |
|
|
14.30-15.30 |
|
8.00-9.00 |
|
|||||||||
3. |
Сторожук Г.В. |
Мистецтвознавство. |
Єрківська ЗОШ |
|
|
|
14.30-16.30 |
|
|
|||||||||
4. |
Глущик О.В. |
Українська література. |
Катеринопі-льська ЗОШ №2 |
|
|
|
|
|
|
|||||||||
Відділення філософії та суспільствознавства |
|
|||||||||||||||||
1. |
Янворська Л.А. |
Релігієзнавство. |
Єрківська ЗОШ |
8.00-9.00 |
|
|
|
|
|
|||||||||
Відділення історії
|
||||||||||||||||||
1. |
Янворська Л.А. |
Історія України, археологія, етнологія, всесвітня історія. |
Єрківська ЗОШ |
|
|
14.30-15.30 |
8.00-9.00 |
|
|
|||||||||
2. |
Сторожук Г.В. |
Етнологія. |
Єрківська ЗОШ |
|
14.30-15.30 |
|
|
|
|
|||||||||
3. |
Качур Ірина Володимирівна |
Історичне краєзнавство. |
Єрківська ЗОШ |
14.30-15.30 |
|
|
|
8.00-9.00 |
|
|||||||||
Відділення математики
|
||||||||||||||||||
1. |
Вишемірський С.В. |
Математика. |
Катерино-пільський ліцей |
|
|
|
|
15.00-17.00 |
|
|||||||||
Відділення хімії та біології
|
||||||||||||||||||
1. |
Бойченко Л.Ф. |
Зоологія, ботаніка. |
Катерино-пільський ліцей |
|
|
|
|
|
13.00-15.00 |
|||||||||
Відділення економіки
|
||||||||||||||||||
1. |
Глущик О.В. |
Економічна теорія та історія економічної думки. |
Катеринопі-льська ЗОШ №2 |
|
|
|
|
|
|
|||||||||