Гурток "Художнє плетіння"
В’язання – один із старовинних та цікавих видів декоративно – прикладного мистецтва. Прихильників його з кожним роком все більше і більше, адже ж в’язання – це не тільки виготовлення трикотажу а й приємне дозвілля, затишок в оселі, тепло і краса.
Цей вид рукоділля розвиває пізнавальну та творчу активність, зацікавленість, любов до праці, почуття прекрасного , уміння самостійно працювати, а також такі риси, як наполегливість та охайність. Робота гуртка передбачає виконання великого асортименту виробів : одягу, декоративних виробів для прикрашення домашнього побуту та інтер’єру. Гурток «Художнє плетіння» відвідує 20 вихованців, які не тільки вчаться в’язати різні вироби, а й знайомляться з історією розвитку художнього плетіння.
Вихованці гуртка стали переможцями в таких виставках – конкурсах :
«Знай і люби свій край» Безшкура Юлія серветка «Романтичний настрій» (І місце в області) Коваль Оксана «Брилик з квітами» (І місце в районй та ІV місце в області), Трохименко Анюта «Ангел» ( І місце в районі);
«Новорічна композиція » Безшкура Юлія «Дід Мороз» ( І місце в районі та ІІ місце в області).
Гурток "Мистецтво оригамі"
Оригамі – це мистецтво складання паперу, створення різноманітних фігур і декоративних предметів із цього простого та доступного матеріалу. Залишаючись невід’ємною частиною японської культури, ори гамі розповсюдилось у всьому світі, приносячи радість і користь мільйонам людей. Насамперед ори гамі використовується з метою виховання гармонійної цілісної особистості.
Метою роботи гуртка є ознайомлення учнів з різними техніками роботи з папером, з історією, культурою, наукою різних народів котрі свого часу зазнали знайомства з цим видом мистецтва. Гурток «Мистецтво оригамі » відвідує 25 вихованців різного віку. Вихованці гуртка постійно беруть участь в районни х , обласних та Всеукраїнських виставках – конкурсах декоративно – ужиткового мистецтва та науково – технічної творчості та стають переможцями в таких виставках : «Новорічна композиція» Лещенко Микола , Безшкура Юлія, Коваль Оксана;
«Початкове технічне моделювання» Храновський Ігор «Бджілка» ( І місце в районі)
«Мистецтво оригамі» Безшкура Юлія «Сонячний замок», Коваль Оксана «Білі лілеї», Успаленко Ілля «Літак», Калюжний Андрій «Автомобіль».
«Конкурс на виготовлення української народної ляльки» Успаленко Ілля «Козак» (І місце)
Ірина Володимирівна разом з вихованцями бере участь в районних заходах : День захисту дітей, День селища, Івана Купала.
Керівник гуртків «Мистецтво ори гамі» та «Художнього плетіння» Марциненко Ірина Володимирівна – майстер декоративно – ужиткового мистецтва. Її роботи входять до збірки «Майстри Катеринопільщини».